OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa 24.03.2024 r.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30. W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325.

  1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Przed kościołem można nabyć palmy wykonane przez Odnowę w Duchu Świętym i Caritas. Na Mszach Świętych poświęcenie palm. W czasie Mszy Świętej o godz. 11.30 wyruszy procesja z palmami na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy Świętej odbędzie się dla dzieci konkurs na najpiękniejszą (wykonaną samodzielnie) palmę. Wychodząc z kościoła, możemy jeszcze nabyć „Paschaliki” na liturgię Wigilii Paschalnej i stół wielkanocny. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
  2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu ma Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy, jest w tym roku przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.
  3. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi świętej, w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.30.
  4. W Wielki Poniedziałek o godz. 19.00 w kościele, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, a także osób dorosłych, którzy w tym roku przyjmują ten sakrament.
  5. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Starosta Białogardzki Piotr Pakuszto oraz REGIONALNE CENTRUM MEDYCZNE , zapraszają osoby starsze, samotne, a także potrzebujące wsparcia, na POWIATOWE SPOTKANIE WIELKANOCNE, które odbędzie się 27 marca (środa) o godz. 16:00 w hali Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie. W programie m.in. świąteczny poczęstunek, drobne podarunki. Wejście do szkoły od strony Parku Orła Białego.
  6. TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek – Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00. O godz. 15.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża o godz. 18.00 . W tym dniu obowiązuje nas „post ścisły” tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby od 18 do 60 roku życia również ograniczenie ilościowe posiłków, czyli jeden posiłek do syta. Adoracja Jezusa w Grobie, po wieczornej liturgii, będzie trwała, aż do soboty do godz. 21.30.

Wielka Sobota – Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele parafialnym od godz. 9.00 do godz. 14.00, co pół godziny, oraz o godz. 16.00, a na wioskach – o godz. 11.00 w Lulewicach, o godz. 11.30 w Żelimusze, o godz. 12.00 w Moczyłkach. W czasie święcenia pokarmów Caritas będzie zbierać do kosza „Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej”.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 22.00 poświęceniem ognia na zewnątrz kościoła. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną wokół kościoła około północy.

7. Niedziela Wielkanocna – Msze Święte w Niedzielę Wielkanocną o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00
i 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00 i 8.30.

8. Przypominamy wszystkim, że w nocy z soboty 30 marca, na niedzielę 31 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. W związku z tym, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu (śpimy krócej).

9. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Znajdują się w nim modlitwy i medytacje na poszczególne dni – od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

10. W Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia), o godz. 14.00, przy Bramie Wysokiej (Brama Połczyńska), odbędzie się insenizacja Zmartwychwstania Pańskiego, oraz II Charytatywny Bieg do Pustego Grobu śladami św. Piotra i Jana. Nordic Walking, a także bieg dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału. Informacje na plakatach i parafialnej stronie internetowej. Zapisy na bieg: www.biegnijmy.pl/bieg-do-pustego-grobu-bialogard-2024

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a gościom i parafianom na Wielki Tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.03.24

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest