OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wielkanoc 31.03.2024 r.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30 – w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00. W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie do Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy przygotowującym dekoracje ołtarzy Ciemnicy i Grobu Pańskiego, siostrom Natanaeli i Marinelli z całą ekipą, oraz Ruchowi Szensztackiemu. Dziękujemy Scholi, która tak pięknie ubogacała śpiewem liturgię i Panu Organiście. Dziękujemy naszym ministrantom, starszym i młodszym, którzy pod przewodnictwem ks. Radosława i Prezesa Mateusza, z wielkim zaangażowaniem posługiwali przy ołtarzu przez te święte dni. Dziękujemy Lektorom, którzy przybliżali nam słowo Boże. Dziękujemy wszystkim pełniącym różnorakie funkcje, może mniej widoczne, ale równie ważne, bo bez nich nasze przeżycia misteriów paschalnych byłyby uboższe. Osobiście jako Proboszcz dziękuję moim współpracownikom Księżom Rafałowi i Radosławowi za posługę sakramentalną w konfesjonale i przy ołtarzu oraz głoszone słowo. Dziękuję Wam kochani za waszą modlitwę i uczestnictwo w obchodach tegorocznego Triduum i Świąt Wielkanocnych. Bóg zapłać wszystkim.
  2. Jutro, w poniedziałek 1 kwietnia drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Taca z drugiego dnia świąt, jest przeznaczona na kształcenie w diecezji.
  3. We wtorek 2 kwietnia po Mszy świętej wieczornej w salce na plebanii odbędzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w związku z peregrynacją Figury MB Skrzatuskiej. Zapraszamy!
  4. W środę o godz. 17.15 w kościele odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy!
  5. Ze względu na Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  6. W piątek 5 kwietnia po Mszy wieczornej, w kościele, odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, a także osób dorosłych, którzy 18 kwietnia przyjmują ten sakrament.
  7. W piątek 5 kwietnia rozpoczyna się w naszym dekanacie peregrynacja cudownej figury MB Bolesnej ze Skrzatusza. Pierwszą parafią będzie Parafia pw. NSPJ w Białogardzie. W naszym kościele peregrynacja rozpocznie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 18.00 i potrwa do wtorku 16 kwietnia. Szczegółowy plan peregrynacji zostanie ogłoszony w przyszłą niedzielę. W ramach przygotowania do peregrynacji figury MB Skrzatuskiej, w niedzielę 7 kwietnia kazania wygłosi ks. Dariusz Wypych.
  8. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę po Mszy o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Również w sobotę rano ks. Radosław odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Ks. Rafał ze względu na spotkanie księży wikariuszy w Skrzatuszu, odwiedzi chorych innego dnia. Termin zostanie ogłoszony w przyszłą niedzielę.
  9. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Rozpocznie się kolejny Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na cele charytatywne. O godz. 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy!
  10. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w świątecznym „Gościu Niedzielnym” powiększonym o 16 stron, obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, ale także szereg reportaży i wywiadów o różnej tematyce. Jest dziś do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Niech radość Wielkanocy napełni Wasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech radosne ALLELUJA rozbrzmiewa w Waszych uszach i dociera do serca. Bo Chrystus zwyciężył grzech, śmierć i szatana. Wszystkim  gościom i kochanym parafianom z okazji Świąt wielkanocnych życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i miłości w gronie najbliższych.

Wasi Duszpasterze

Białogard, 2024.03.31

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest