OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Bożego Miłosierdzia 07.04.2024 r.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30; w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00. W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

 1. Przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas. Rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na cele charytatywne. O godz. 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy! W ramach przygotowania do peregrynacji figury MB Skrzatuskiej, w dzisiejszą niedzielę kazania na wszystkich Mszach głosi ks. Dariusz Wypych Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
 2. Dzisiaj w naszej ojczyźnie odbywają się wybory samorządowe. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału i spełnienia swojego obywatelskiego obowiązku. Lokale wyborcze są otwarte w godz. 7.00 – 21.00.
 3. Jutro, w poniedziałek 8 kwietnia, obchodzimy przeniesioną z 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy Świętej o godz. 9.00, będziemy mogli kolejny raz podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy chętnych do złożenia przyrzeczenia codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji szczęśliwych narodzin dziecka znanego Panu Bogu. Deklaracje można pobrać w zakrystii.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30 odbędą próby przed Pierwszą Komunią Świętą, według ustalonego porządku.
 5. Odwiedziny chorych ks. Rafał: poniedziałek od godz. 16.00 z ul. Staromiejskiej, Piłsudskiego, Obotrytów i Sienkiewicza. W środę od godz. 16.00 z ul. Moniuszki, Piastów, Chopina i Górnośląskiej.
 6. We wtorek 9 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej w salce na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w związku z peregrynacją Figury MB Skrzatuskiej. Zapraszamy!
 7. Od środy do piątku w Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie odbędą się Rekolekcje.
 8. W sobotę 13 kwietnia o godz. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja cudownej figury MB Bolesnej ze Skrzatusza i potrwa do wtorku 16 kwietnia. W sobotę i poniedziałek na godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny. W niedzielę pomiędzy Mszami będzie okazja do indywidualnej Adoracji Skrzatuskiej Piety. W poniedziałek 15 kwietnia, okazja do adoracji do godz. 16.30. Następnie Figura MB zostanie przewieziona do Lulewic, gdzie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej odmówimy Różaniec. We wtorek 16 kwietnia, do wieczornej Mszy Świętej będzie okazja do indywidualnej adoracji Figury MB Skrzatuskiej. Po Mszy świętej o godz. 18.00 uroczyście pożegnamy Matkę Bożą.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy!
 10. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na renowację i ogrzewanie naszego kościoła. W marcu na ten cel zebraliśmy: na tacę 8962,52 zł i 20 €; w kopertach 2150 zł i 50 €; na konto wpłynęło 1700 zł. Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszą parafię. W piątek zakończył się ogłoszony przetarg na prace remontowe i konserwatorskie przy zabytku. Wpłynęła jedna oferta, która została przyjęta. Teraz trwają dalsze procedury związane z dotacją z Polskiego Ładu. Dotacja wynosi 1 mln zł. W tym tygodniu zostanie podpisana umowa ze Starostwem i wykonawcą zlecenia firmą „Gorek Restauro” z Warszawy. Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Powiatu Białogardzkiego za pomoc w uzyskaniu dotacji i załatwianiu wszelkich formalności.
 11. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w świątecznym „Gościu Niedzielnym” m.in. o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.04.07

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest