OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30; w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00. W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj 14 kwietnia, przypada 1058 rocznica Chrztu Polski. Jest to także druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na renowację i ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszą parafię.
  2. W sobotę 13 kwietnia o godz. 18.00 rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja cudownej figury MB Bolesnej ze Skrzatusza i potrwa do wtorku 16 kwietnia. W sobotę i poniedziałek na godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny. W niedzielę pomiędzy Mszami będzie okazja do indywidualnej Adoracji Skrzatuskiej Piety. W poniedziałek 15 kwietnia, okazja do adoracji do godz. 16.30. Następnie Figura MB zostanie przewieziona do Lulewic, gdzie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej odmówimy Różaniec. We wtorek 16 kwietnia, do wieczornej Mszy Świętej będzie okazja do indywidualnej adoracji Figury MB Skrzatuskiej. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 uroczyście pożegnamy Matkę Bożą.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj w niedzielę 14 kwietnia po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy!
  4. W poniedziałek 15 kwietnia o godz. 10.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Białogardzie, zostanie podpisana umowa o dotacji na prace remontowe i konserwatorskie w kościele pw. narodzenia NMP w Białogardzie, pomiędzy Starostą Białogardzkim Panem Piotrem Pakuszto a Parafią Rzymskokatolicką pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Staroście i Radzie Powiatu Białogardzkiego za pomoc w uzyskaniu dotacji i załatwianiu wszelkich formalności.
  5. W czwartek 18 kwietnia o godz. 18.00 ks. bp Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej Parafii.
  6. Za tydzień, Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczniemy „Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele”.
  7. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski. Znajdziemy też szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.04.14

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest