OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024 A. D.

Kancelaria parafialna – w tym tygodniu czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30.
W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

 1. Obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na renowację naszego kościoła. Dostaliśmy informację od wykonawcy firmy „Gorek Restauro”, że prace przy elewacji naszego kościoła, w ramach projektu dotowanego przez „Polski Ład”, powinny się rozpocząć przed Bożym Ciałem.
 2. Dzisiaj w niedzielę 12 maja po Mszy świętej wieczornej (ok. godz. 19.00), w kościele, odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VII i VIII. Zapraszamy.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie, przez cały miesiąc maj, o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek 13 maja o godz. 16.30 w kościele, odbędzie się próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych! We wtorek i środę próba Pierwszej Komunii Świętej według ustalonego planu.
 5. W poniedziałek 13 maja po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się pierwsze w tym roku „Nabożeństwo Fatimskie”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i procesji wokół kościoła.
 6. W piątek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, dla dzieci które przystąpią do sakramentu w sobotę 18 maja o godz. 10.30, a o 17.00 spowiedź dla dzieci które przystąpią do sakramentu w sobotę 18 maja o godz. 12.30.
 7. W sobotę 18 maja o godz. 10.30 i 12.30 w naszej parafii odbędą się Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dla drugiej i trzeciej grupy dzieci z naszej parafii.
 8. W sobotę 18 maja o godz. 16.30 w kościele odbędzie się spowiedź dzieci z klas czwartych, przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.
 9. W sobotę 18 maja, o godz. 18.00, Mszą Świętą Wigilii Zesłania Ducha Świętego z rozszerzoną liturgią słowa, rozpocznie się wieczorne czuwanie, przygotowujące do właściwego przeżywania uroczystości. Zapraszamy.
 10. W przyszłą niedzielę 19 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocy. Będzie to trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach świętych Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na „Chleb św. Antoniego”, czyli na pomoc ubogim. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. W przyszłą niedzielę 19 maja na Mszy Świętej o godz. 13.00 odbędzie się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
 12. W sobotę 18 maja, ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii, Biuro Parafialne będzie NIECZYNNE!!!
 13. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie. Znajdziemy też szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.05.12

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest