OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IX Niedziela zwykła 02.06.2024 A. D.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorki i środy od godz. 16.00 do godz. 17.30 oraz w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00.

W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325.

 1. Przeżywamy IX niedzielę zwykłą. W prezbiterium została umieszczona rzeźba św. Ottona z Bambergu, założyciela pierwszego w Białogardzie kościoła. Rzeźba, w drewnie, została wykonana przez Artystę rzeźbiarza Pana Krzysztofa Madonia, a ufundowana przez Rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Zostanie ona poświęcona w przyszłą niedzielę przez Kard. Kazimierza Nycza, podczas Uroczystej Mszy Świętej inaugurującej obchody 900-lecia misji reewangelizacyjnej św. Ottona na Pomorzu.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie Uroczystości i Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy przygotowującym ołtarze Ruchowi Szensztackiemu i Odnowie w Duchu Świętym. Pani Danusi i Panu Markowi, za to że co roku udostępniają nam, potrzebną do nagłośnienia ołtarzy, energię elektryczną. Dziękujemy Panu Antoniemu za brzózki do dekoracji kościoła i ołtarzy. Dziękujemy niosącym chorągwie, feretrony i baldachim. Dzieciom za sypanie kwiatków i „Hosannę”, oraz ich rodzicom za opiekę podczas procesji. Dziękujemy ministrantom za oprawę liturgiczną. Wszystkim zaangażowanym i uczestnikom Procesji składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc codziennie o godz. 17.30.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej, w salce na plebanii, odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, w związku z uroczystościami św. Ottona.
 5. W najbliższą środę 5 czerwca, w CKiSE w Białogardzie, o godz. 10.00 odbędzie się konferencja naukowa dotycząca św. Ottona z Bambergu i jego misji reewangelizacyjnej, a o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży. Bliższe informacje są wywieszone na plakatach w gablotach. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.
 6. W środę o godz. 17.15 w kościele odbędzie się „Zmiana tajemnic różańcowych”.
 7. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe
  w intencji powołań. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe, połączone z pierwszopiątkowym.
 8. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W kościele przy ul. Wyszyńskiego obchodzony jest Odpust Parafialny. Uroczysta Msza Święta odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy!
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii ks. Rafała Jarosiewicza razem z grupą ewangelizacyjną, która wprowadzi nas duchowo w przeżycie Jubileuszu 900-lecia pobytu św. Ottona w Białogardzie i chrztu mieszkańców naszego miasta. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na do naszego kościoła na koncert ewangelizacyjny (Wieczór Chwały).
 10. Za tydzień w niedzielę 9 czerwca 2024 r., o godz. 13.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie rozpocznie się Uroczysta Msza Święta inaugurująca 900-lecie pomorskiej misji św. Ottona z Bambergu. Owocem tej misji jest m.in. powstanie pierwszego w Białogardzie kościoła pw. Wszystkich Świętych. Uroczystej Mszy Świętej przewodzić będzie i kazanie wygłosi Jego Eminencja kard. Kazimierz Nycz. Zapraszamy!
 11. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na remont naszego kościoła. W maju na ten cel zebraliśmy: na tacę 9326,23 zł., w kopertach 1750 zł.; na konto wpłynęło 3150 zł. Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszą Parafię.
 12. Zapraszamy na II Białogardzkie Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Jezus Bogiem rzeczy niemożliwych”, które odbędzie się 15 czerwca w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. Prelegentami będą bp E. Dajczak, ks. dr Łukasz Plata i p. Marcin Jakimowicz. Do udziału w Forum można się zapisać w zakrystii (jest przygotowana lista), lub przez formularz dostępny w internecie. Więcej na plakacie i na stronie www.koszalin.odnowa.org
 13. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o czym świadczy wzywanie do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej oraz o tym, jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan a także kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji. Znajdziemy też szereg innych ciekawych artykułów. Jest dziś do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.06.02

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest