OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 r.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu: – czynna: we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30 i w sobotę
od godz. 10.00 do godz. 12.00. W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament
chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 312 23 25.

 1. Obchodzimy dzisiaj I niedzielę Wielkiego Postu. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na budowę kościołów w Diecezji. Jest to także trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek na „Chleb św. Antoniego”, czyli na pomoc ubogim. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przy wyjściu z kościoła można pobrać skarbonkę na „Jałmużnę Wielkopostną”.
 2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.30 i 17.30 a dla dzieci o godz. 16.30. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Tradycyjnie po nabożeństwach wielkopostnych będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do „Bożego Grobu”. Bóg zapłać!
 3. Osoby dorosłe, które chcą przyjąć Sakrament bierzmowania, a jeszcze się nie zapisały, proszone są o indywidualny kontakt z ks. Rafałem.
 4. W piątki o godz. 19.00, w salce przy ul. Świdwińskiej odbywa się w naszym dekanacie Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 5. Za tydzień druga niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes”. Od 2006 r. obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie Misjonarzy i Misjonarek.
 6. W środę 28 lutego o godz. 19.00 w parafii pw. NSPJ w Białogardzie odbędzie się „Męski Różaniec”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy mężczyzn z Białogardu i okolic.
 7. W piątek 22 marca 2024 r., o godz. 19.00, przy kościele św. Jerzego w Białogardzie, rozpocznie się „Droga Krzyżowa ulicami Białogardu”.
 8. „Fundacja SMS z NIEBA” wraz ze Wspólnotą św. Pawła działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji, zaprasza na jednodniowe rekolekcje  na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator, rekolekcjonista, autor wielu książek i artykułów w Gościu Niedzielnym – p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku.
  Obecnie zapisy odbywają się tylko dla osób z naszej diecezji. Dnia 25 lutego otworzymy zapisy dla osób spoza diecezji. Liczba miejsc na hali jest ograniczona. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii naszej parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej  www.usprawiedliwieni2103.pl
 9. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie. Znajdziemy również szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

                                                                                                                   Wasi Duszpasterze

                                                                                                                    Białogard, 2024.02.18

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest