OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego postu 03.03.2024 r.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30, oraz w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00. W nagłych wypadkach, czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

 1. Obchodzimy dzisiaj trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Na Mszy Świętej wieczornej będziemy gościć Zespół „Sanctus” z Gdańska. Po Mszy Świętej zapraszamy na Koncert pt. „Droga Krzyżowa Wierszem Śpiewana”. Szczegóły na plakatach.
 2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.30 i 17.30, a dla dzieci o godz. 16.30. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Tradycyjnie po nabożeństwach wielkopostnych będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do „Bożego Grobu”. Bóg zapłać!
 3. W poniedziałek 4 marca o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, w związku z Dniem Osadnika. Zapraszamy.
 4. W środę o godz. 17.15 w kościele odbędzie się „Zmiana Tajemnic Różańcowych”.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja najświętszego sakramentu. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo w intencji powołań.
 6. Zapraszamy do udziału w „Ekstremalnej Drodze Krzyżowej”, która rozpocznie się przy naszym kościele 8 marca, po Mszy Świętej wieczornej. Wszelkie informacje są dostępne na plakatach i na stronie internetowej tego wydarzenia edk.org.pl Dla tych, którzy nie mogą pójść proponujemy nocną adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Na poszczególne godziny adoracji można się zapisać w zakrystii. Intencja ogólna za wszystkich mieszkańców Białogardu i za nasze rodziny. Można będzie także polecić uczestnikom EDK swoje intencje.
 7. Za tydzień Czwarta Niedziela Wielkiego Postu zwana „Laetare. Będzie to także druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na remont i ogrzewanie naszego kościoła. W lutym na ten cel zebraliśmy: na tacę 8647,48 zł; w kopertach 2430 zł.; na konto wpłynęło 1680 zł. Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszą parafię.
 8. Również w przyszłą niedzielę 10 marca po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanej w pożarze, Pani Doroty z ul. Klonowej.
 9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je dla nas ks. Tadeusz Kanthak, Proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie. Rekolekcje pierwotnie miały się odbywać od przyszłej niedzieli, jednak termin został przesunięty o tydzień. W związku z tym osoby, które zamówiły Msze święte od 11 do 13 marca o godz. 19.30 proszone są o kontakt, w celu przeniesienia Mszy o tydzień lub zmiany godziny Mszy św.
 10. W sobotę 16 marca po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się Rajd samochodowy „Monte Karlino”. W związku z tym, Msza Święta wieczorna w sobotę 16 marca, zostanie odprawiona godzinę wcześniej, o 17.00. Od godz. 18.00 teren wokół kościoła będzie, ze względów bezpieczeństwa, zamknięty.
 11. W dniu 13 marca 2024 r.(środa), w Przychodni Lekarskiej „Doktor Cieśla”, przy ul. Grunwaldzkiej 30 w Białogardzie, odbędą się badania USG Doppler. Badania są odpłatne, a rejestracja wyłącznie telefoniczna. Szczegóły na plakatach w gablotach.
 12. W piątek 22 marca 2024 r., o godz. 19.00 przy kościele św. Jerzego w Białogardzie, rozpocznie się „Droga Krzyżowa ulicami Białogardu”.
 13. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” podejmujemy temat dobrej spowiedzi. O tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życie Kościoła. Znajdziemy również szereg innych ciekawych artykułów. Jest dziś także do nabycia w cenie 14 zł., „Gość Niedzielny Ekstra”, którego tematem jest Wielki Post. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a gościom i parafianom, na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.03.03

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest