OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30 oraz w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00. W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

  1. Obchodzimy dzisiaj drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes”. Od 2006 r. jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na wsparcie Misjonarzy i Misjonarek. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze pobrać skarbonkę na „Jałmużnę Wielkopostną”.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.30 i 17.30, a dla dzieci o godz. 16.30. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Tradycyjnie po nabożeństwach wielkopostnych będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do „Bożego Grobu”. Bóg zapłać!
  3. W piątek 1 marca, o godz. 8.00, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta z okazji Dnia pamięci o „Żołnierzach Wyklętych”. Po Mszy świętej zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa zainstalowana na cokole groty Matki Bożej przy kościele. Natomiast w poniedziałek 4 marca o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, w związku z Dniem Osadnika. Zapraszamy.
  4. W piątki o godz. 19.00, w salce przy ul. Świdwińskiej odbywa się w naszym dekanacie Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi świętej od godziny 17.00, oraz po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  6. W niedzielę 3 marca na Mszy Świętej wieczornej będziemy gościć Zespół „Sanctus” z Gdańska. Po Mszy Świętej zapraszamy na koncert pt. „Droga Krzyżowa”. Szczegóły na plakatach.
  7. W środę 28 lutego, o godz. 19.00 w parafii pw. NSPJ w Białogardzie odbędzie się „Męski Różaniec”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy mężczyzn z Białogardu i okolic.
  8. W piątek 22 marca 2024 r., o godz. 19.00, przy kościele św. Jerzego w Białogardzie, rozpocznie się „Droga Krzyżowa ulicami Białogardu”.

Zapraszamy do udziału w „Ekstremalnej Drodze Krzyżowej”, która rozpocznie się przy naszym kościele 8 marca, po Mszy Świętej wieczornej. Wszelkie informacje są dostępne na plakatach i na stronie internetowej tego wydarzenia www.edk.org.pl. Dla tych, którzy nie mogą pójść, proponujemy nocną adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Na poszczególne godziny adoracji można się zapisać w zakrystii. Intencja ogólna: za wszystkich mieszkańców Białogardu i za nasze rodziny. Można będzie także polecić uczestnikom EDK swoje intencje.

  1. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o roli jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. Znajdziemy również szereg innych ciekawych artykułów. Jest dziś do nabycia „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a gościom i parafianom, na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.02.25

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest