OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela wielkanocna 21.04.2024 r.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30; w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00.

W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna „Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele”.
  2. Miniony tydzień przyniósł nam wiele okazji do celebracji i modlitwy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg peregrynacji figury MB Bolesnej ze Skrzatusza, jak również sakramentu bierzmowania. Bardzo serdecznie dziękujemy za ufundowanie złocenia ornamentów przy obrazie Matki Bożej w naszym kościele.
  3. Przypominamy, że dzisiaj w Białogardzie odbywa się druga tura wyborów Burmistrza naszego Miasta. Lokale wyborcze są czynne od godz. 7.00 do godz. 21.00. Zachęcamy do wypełnienia obowiązku obywatelskiego.
  4. W środę 24 kwietnia po Mszy świętej wieczornej w kościele, odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci z klas czwartych w związku z Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy!
  5. W sobotę 27 kwietnia, Mszą Świętą o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Jerzego w Białogardzie, rozpocznie się dekanalne spotkanie kręgów Pielgrzymującej Matki Bożej.
  6. Również w sobotę 27 kwietnia, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta, w czasie której Pan Kornel Usowicz zostanie ustanowiony „Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej”. Od tej chwili Pan Kornel będzie mógł zanosić Komunię Świętą chorym, a także w sytuacjach nadzwyczajnych, udzielać Komunii Świętej podczas liturgii.
  7. Za tydzień V Niedziela wielkanocna.
  8. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument. Jak św. Siostra Faustyna modliła się za kapłanów oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha. Znajdziemy też szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.04.21

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest