OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024 r.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30 oraz w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00. W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

 1. Obchodzimy dzisiaj Czwartą niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Laetare. Jest to druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na remont i ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszą parafię.
 2. Wychodząc z kościoła, możemy nabyć „Paschaliki” na liturgię Wigilii Paschalnej i stół wielkanocny. Jest to coroczna akcja Caritas na rzecz osób potrzebujących. Cena to 10 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez zakup paschalika, wspomogą dzieła charytatywne Kościoła.
 3. Dzisiaj w niedzielę 10 marca po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanej w pożarze, Pani Doroty z ul. Klonowej. Bóg zapłać!
 4. W czasie wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.30 i 17.30, a dla dzieci o godz. 16.30. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Tradycyjnie po nabożeństwach wielkopostnych będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do „Bożego Grobu”. Bóg zapłać!
 5. W Poniedziałek i wtorek o godz. 16.30 w kościele, według ustalonego planu, odbędą się katechezy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Z żalem, informujemy, że w piątek, 8 marca 2024 roku, w Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu, w wieku 92 lat, w 69 roku kapłaństwa, zmarł pochodzący z naszej Parafii, prał. Ryszard Kierzkowski, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Pile. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 12 marca 2024 r., w parafii pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. Różaniec w intencji Zmarłego o godz. 11:30, Msza Święta pogrzebowa o godzinie 12:00. Polecajmy Zmarłego Kapłana Bożemu Miłosierdziu.
 7. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejna adoracja Najświętszego sakramentu dla małżeństw. zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy w intencji małżeństw od godz. 19.00 do godz. 22.00.
 8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, ze szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych, którzy w tym roku przystępują do sakramentu. Zapraszamy.
 9. Przypominamy, że w sobotę 16 marca po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się Rajd samochodowy „Monte Karlino”. W związku z tym, Msza święta wieczorna, w sobotę 16 marca, zostanie odprawiona godzinę wcześniej, o 17.00. Od godz. 18.00 teren wokół kościoła będzie, ze względów bezpieczeństwa, zamknięty.
 10. W przyszłą niedzielę 17 marca na Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 11. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się za tydzień, od Piątej Niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je dla nas ks. Tadeusz Kanthak, Proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie. Jeszcze raz prosimy o kontakt osobę, która zamówiła Mszę świętą 12 marca o godz. 19.30 w celu potwierdzenia przesunięcia Mszy o tydzień lub zmiany godziny Mszy św. Jeżeli nie będzie kontaktu, to intencja będzie odprawiona we wtorek 19 marca o godz. 19.30.
 12. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na „Chleb św. Antoniego”, czyli na pomoc ubogim. Już teraz składamy serdeczne Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 13. W piątek 22 marca 2024 r., o godz. 19.00 przy kościele św. Jerzego w Białogardzie, rozpocznie się „Droga Krzyżowa ulicami Białogardu”.
 14. Starosta Białogardzki Piotr Pakuszto oraz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zapraszają osoby starsze, samotne, a także potrzebujące wsparcia, na POWIATOWE SPOTKANIE WIELKANOCNE, które odbędzie się 27 marca (środa), o godz. 16:00, w hali Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie. W programie m.in. świąteczny poczęstunek, drobne podarunki. Wejście do szkoły od strony Parku Orła Białego.
 15. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru. A w wielkopostnej szkole modlitwy – o rozproszeniach. Znajdziemy również szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, a gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.03.10

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest