OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 A. D.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorki i środy od godz. 16.00 do godz. 17.30 oraz w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00.

W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończącą okres komunii wielkanocnej.
 2. Z okazji przypadającego dzisiaj „DNIA MATKI” wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa zdrowia i uśmiechu na twarzy. Tym, które są po tamtej stronie wieczności życzymy radości Nieba. Bóg zapłać Wam kochane Mamy, za Waszą miłość!
 3. Do piątku 31 maja, zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Od soboty 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc codziennie o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. przy kościele Narodzenia NMP w Białogardzie odbędą się próby sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami przygotowujące dzieci do procesji Bożego Ciała. Natomiast: w poniedziałek o godz. 19.00 i środę o godz. 20.00 odbędą się próby „Hosanna” na Boże Ciało. Zbiórka dziewczynek z klas trzecich komunijnych, obok drzwi bocznych kościoła Narodzenia NMP. Oczywiście mogą przyjść także dziewczynki z klas czwartych, które obchodziły Rocznicę Pierwszej Komunii. Dziewczynki przychodzą na próby z czerwoną sztuczną różą. Próba potrwa około 30 min.
 5. W czwartek 30 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy o godzinie 10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza święta ok. godz. 13.00. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze 1 i 4. Zachęcamy do aktywnego włączania się w przygotowanie ołtarzy i uczestnictwa w Procesji (Dzieci sypiące kwiaty, chorągwie i feretrony). Warto przystroić, w symbole eucharystyczne, okna naszych domów, szczególnie na trasie procesji. Trasa będzie taka, jak w latach poprzednich. Od godziny 17.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.
 6. Oktawa Bożego Ciała. Od piątku 31 maja do czwartku 6 czerwca po nabożeństwie czerwcowym odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: Ks. Rafał odwiedzi chorych w piątek 31 maja, a ks. Radosław w sobotę 1 czerwca.
 8. Za tydzień 8 niedziela zwykła.
 9. w niedzielę 9 czerwca 2024 r., o godz. 13.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie rozpocznie się Uroczysta Msza święta inaugurująca 900 lecie pomorskiej misji św. Ottona z Bambergu. Owocem tej misji jest m.in. powstanie pierwszego w Białogardzie kościoła pw. Wszystkich Świętych. Uroczystej Mszy świętej przewodzić będzie i kazanie wygłosi Jego Eminencja kard. Kazimierz Nycz. Zapraszamy! W ramach przygotowania do uroczystości, w środę 5 czerwca w CKiSE w Białogardzie, o godz. 10.00 odbędzie się konferencja naukowa dotycząca św. Ottona, a o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży. Bliższe informacje są wywieszone na plakatach w gablotach.
 10. Zapraszamy na II Białogardzkie Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Jezus Bogiem rzeczy niemożliwych”, które odbędzie się 15 czerwca w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. Prelegentami będą bp E. Dajczak, ks. dr Łukasz Plata i p. Marcin Jakimowicz. Do udziału w Forum można się zapisać w zakrystii (będzie przygotowana lista), lub przez formularz dostępny w internecie. Więcej na plakacie i na stronie www.koszalin.odnowa.org
 11. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Znajdziemy też szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

                                                                                                                   Wasi Duszpasterze 🙂
                                                                                                                   Białogard, 2024.05.26  

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest