OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024 r.

Kancelaria parafialna – w tym tygodniu czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30.

W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

 1. Przeżywamy dzisiaj szóstą Niedzielę wielkanocną.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie, przez cały miesiąc maj, o godz. 17.30.
 3. Rekolekcje ewangelizacyjne odnowy wiary (REO) będą prowadzone w kościele św. Jadwigi od poniedziałku 6 maja i będą się odbywały w cyklu sześciu poniedziałków do 10 czerwca. Plan ramowy: 17.30 konferencja; 18.00 spotkanie w grupach. 18.30 nabożeństwo majowe lub czerwcowe (przed Mszą Świętą); 19.00 Msza Święta; 19.30 „nabożeństwo” (pierwszego dnia adoracja i możliwość spowiedzi). Wstęp wolny bez jakichkolwiek wcześniejszych zapisów. Zapraszamy.
 4. We wtorek 7 maja o godz. 16.30 w kościele, odbędzie się próba przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas czwartych!
 5. W piątek 10 maja o godz. 12.30, w naszym kościele, zostanie odprawiona Msza Święta z okazji „Dnia Strażaka”. Będziemy się modlić, przez wstawiennictwo św. Floriana, w intencji wszystkich Strażaków oraz ich rodzin. Zapraszamy!
 6. W piątek o godz. 16.30 w kościele odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, dla dzieci które przystąpią do sakramentu w sobotę 11 maja.
 7. W sobotę 11 maja o godz. 11.00 w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla pierwszej grupy dzieci z naszej parafii.
 8. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to również druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na renowację naszego kościoła. W kwietniu na ten cel zebraliśmy: na tacę 9326,53 zł.; w kopertach 650 zł.; na konto wpłynęło 1300 zł. Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszą Parafię. Po niedzieli powinny się rozpocząć prace przy elewacji kościoła w ramach projektu dotowanego przez „Polski Ład”.
 9. W przyszłą niedzielę 12 maja po Mszy świętej wieczornej (ok. godz. 19.00), w kościele, odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VII i VIII. Zapraszamy.
 10. W soboty 11 maja i 18 maja, ze względu na Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii, Biuro Parafialne będzie NIECZYNNE!!!
 11. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o naszych świętych – filarach polskiej maryjności, o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy. Znajdziemy też szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.05.05

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest