OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela zwykła 11.02.2024 r.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu: – czynna: we wtorek od godz. 16.00 do godz. 17.30 i w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00. W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 312 23 25.

1. Obchodzimy VI niedzielę zwykłą. Z okazji „Dnia Chorego” związanego ze wspomnieniem MB z Lourdes, po Mszy Świętej o godz. 10.00 zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę są przeznaczone na remont i ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszą Parafię.

3. W Poniedziałek i wtorek o godz. 16.30 w kościele, według ustalonego planu, odbędą się katechezy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową 14 lutego, Msze święte z posypaniem głów popiołem, w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00; 9.00; 16.30 i 18.00. W ten dzień obowiązuje nas tzw. Post ścisły, czyli nie tylko powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych, ale także ograniczamy posiłki ilościowo (dwa lekkie i jeden do syta).

5. Ukrainę już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, a jej mieszkańcy z każdym kolejnym dniem coraz mocniej odczuwają ubóstwo, głód i strach. Wobec tego cierpienia nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni, dlatego, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński zarządza, aby we wszystkich parafiach naszej diecezji, po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową, 14 lutego br., zorganizować zbiórkę pieniężną do puszek.

6. W czasie wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.30 i 17.30 a dla dzieci o godz. 16.30. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Tradycyjnie po nabożeństwach wielkopostnych będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty do „Bożego Grobu”. Bóg zapłać!

7. W piątek 16 lutego, o godz. 19.00, w salce przy ul. Świdwińskiej rozpoczyna się w naszym dekanacie Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

8. Za tydzień pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na budowę kościołów w Diecezji. Będzie to także trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na „Chleb św. Antoniego”, czyli na pomoc ubogim. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. „Fundacja SMS z NIEBA wraz ze Wspólnotą św. Pawła działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji, zaprasza na jednodniowe rekolekcje na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator, rekolekcjonista, autor wielu książek i artykułów w Gościu Niedzielnym – p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku.

Obecnie zapisy odbywają się tylko dla osób z naszej diecezji. Dnia 25 lutego otworzymy zapisy dla osób spoza diecezji. Liczba miejsc na hali jest ograniczona. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii naszej parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej www.usprawiedliwieni2103.pl

10. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. Znajdziemy również szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest