OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  X Niedziela Zwykła 09.06.2024 A. D.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: we wtorek i środę od godz. 16.00 do godz. 17.30.

W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325.

  1. Przeżywamy X niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 w naszym kościele rozpocznie się Uroczysta Msza święta inaugurująca 900-lecie pomorskiej misji św. Ottona z Bambergu. Owocem tej misji jest m.in. powstanie pierwszego w Białogardzie kościoła pw. Wszystkich Świętych. Uroczystej Mszy świętej przewodzić będzie i kazanie wygłosi Jego Eminencja kard. Kazimierz Nycz. Przed rozpoczęciem Mszy świętej Ks. Kardynał dokona poświęcenia figury św. Ottona. Rzeźba, w drewnie, została wykonana przez Artystę rzeźbiarza Pana Krzysztofa Madonia z Suchej Beskickiej, a ufundowana przez Rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy! W związku z uroczystością od rana w naszej Parafii gościmy ks. Rafała Jarosiewicza, który wprowadza nas duchowo w przeżycie Jubileuszu 900-lecia pobytu św. Ottona w Białogardzie i chrztu mieszkańców naszego miasta, oraz razem z grupą ewangelizacyjną zaprasza wszystkich na „Wieczór Chwały”, czyli koncert ewangelizacyjny, który odbędzie się w niedzielę, po wieczornej Mszy świętej.
  2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na remont naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszą Parafię.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej, w kościele, odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci z klas drugich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy!
  4. Zapraszamy na II Białogardzkie Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Jezus Bogiem rzeczy niemożliwych”, które odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca w naszym kościele. Do udziału w Forum można się jeszcze zapisać w zakrystii (jest przygotowana lista), lub przez formularz dostępny w internecie. Więcej na plakacie i na stronie www.koszalin.odnowa.org
  5. Za tydzień XI niedziela zwykła. Będzie to również trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na „Chleb św. Antoniego” czyli na pomoc ubogim. Zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL odbędzie się w niedzielę 23 czerwca.
  6. W niedzielę 23 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele, w ramach Międzynarodowego Festiwalu „MUZYCZNA PODRÓŻ ŚLADAMI GRÜNEBERGÓW”, odbędzie się koncert „CZAR INSTRUMENTÓW DĘTYCH”. W wydarzeniu udział wezmą: prof. Bogdan Narloch – organy oraz prof. Roman Gryń – trąbka. Zapraszamy!
  7. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”- Historia Kościoła w której można przeczytać m.in. o tym, czy św. Piotr naprawdę przebywał w Rzymie, oraz jak wyglądało życie religijne podczas powstania warszawskiego. Znajdziemy też szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.06.09

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest