OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Zesłanie Ducha Świętego 19.05.2024 A. D.

Kancelaria parafialna – czynna: we wtorki i środy od godz. 16.00 do godz. 17.30 oraz w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00.

W nagłych wypadkach czyli posługa sakramentalna (sakrament chorych) i ustalenie pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny 94 3122325

  1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu, Przyjdź”, możemy uzyskać odpust zupełny. Kończy się dziś okres wielkanocny. Jest to trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie po Mszach Świętych Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek na „Chleb św. Antoniego”, czyli na pomoc ubogim. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 13.00 odbędzie się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie, przez cały miesiąc maj, o godz. 17.30.
  4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele
    o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy!
  5. W sobotę 25 maja o godz. 11.00 w Bazylice w Kołobrzegu, rozpocznie się Msza św., w czasie której trzech diakonów naszej diecezji przyjmie święcenia kapłańskie z rąk biskupa Zbigniewa Zielińskiego.
  6. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca okres Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
  7. Zapraszamy na II Białogardzkie Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Jezus Bogiem rzeczy niemożliwych”, które odbędzie się 15 czerwca w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. Prelegentami będą bp E. Dajczak, ks. dr Łukasz Plata i p. Marcin Jakimowicz. Więcej na plakacie i na stronie www.koszalin.odnowa.org
  8. Prasa katolicka Gość Niedzielny: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” Pier Giorgio Frasatti i jego Towarzystwo Ciemnych Typów a także: dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan, jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Znajdziemy też szereg innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życzenia: Wszystkim  Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa a  gościom i parafianom na najbliższy tydzień, życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

Wasi Duszpasterze 🙂

Białogard, 2024.05.19

UDOSTĘPNIJ...

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest